فرمانده جبهه داخلی ارتش رژیم صهیونیستی با بیان اینکه جنگ آینده با حزب‌الله جنگی سریع و ناگهانی خواهد بود نسبت به قدرت موشک‌های حزب‌الله هشدار داده و اعلام کرد که این موشک‌ها قادرند همه چیز را در اسرائیل نابود کنند.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از پایگاه خبری عربی پرس، اییال ایزنبرگ، فرمانده جبهه داخلی ارتش رژیم صهیونیستی ضمن هشدار نسبت به توان موشکی حز‌ب‌الله لبنان گفت:
در صورتی که هرگونه جنگی در آینده با حزب‌الله آغاز شود این جنگ جنگی ناگهانی و سریع خواهد بود لذا باید برای آمادگی جهت رویارویی با این جنگ تلاش کنیم.

وی گفت: جنگ آینده با حزب‌الله با پرتاب موشک به سمت جبهه داخلی ارتش اسرائیل آغاز خواهد شد و این پرتاب موشک تا آخرین روز جنگ ادامه دارد.

ایزنبرگ در این سخنان که در شمال فلسطین اشغالی ایراد کرد گفت: باید در عرصه‌های آمادگی برای هرگونه جنگ احتمالی و گسترش سیستم‌های هشدار موشکی بیشترین سرمایه‌گذاری‌ها شود و به اسرائیلی‌ها آموزش داده شود که چطور در حالت فوق‌العاده باید عمل کنند و از سیستم‌های هشداردهنده‌ای استفاده شود که به اسرائیل امکان دفاع از جبهه داخلی ارتش به بهترین شکل ممکن را می‌دهد.

این مسئول اسرائیلی با بیان اینکه تمام مناطق اراضی اشغالی هدف موشک‌های حزب‌الله قرار دارند و هیچ یک از این مناطق از تهدید این موشک‌ها در امان نیستند، تاکید کرد: موشک‌های حزب‌الله قادرند همه چیز را در اراضی اشغالی نابود کنند.

از سوی دیگر، یعقوب عمیدرور، مشاور امنیت ملی اسرائیل نسبت به تحولات ناگهانی میان حزب‌الله و اسرائیل هشدار داده و گفت: به رغم تمامی آمادگی‌ها برای ورود به جنگ جدید اسرائیل نقاط ضعف زیادی در زمینه نظامی دارد که حزب‌الله می‌تواند از آنها سوء استفاده کند. به ویژه اینکه پس از ترورهای صورت گرفته حزب‌الله احساس می‌کند باید واکنشی به این مساله نشان دهد و می‌تواند از یکی از نقاط ضعف اسرائیل استفاده کند.

سخنگوی ارتش اسرائیل نیز پیشتر اعلام کرده بود که هرگونه جنگ احتمالی با حزب‌الله نسبت به جنگ‌های قبلی خونین‌تر و کوبنده‌تر خواهد بود.

وی گفت: جنبش حماس در جنگ اخیر با نوار غزه 1500 موشک از غزه ظرف هشت روز به اسرائیل شلیک کرد اما حزب‌الله قادر است که دو برابر این تعداد را تنها در یک روز شلیک کند و حتی قادر است که ما را به مدت یک ماه کامل زیر آتش جنگ نگاه دارد.


منبع: ایسنا
1392/09/23