تبلیغات
I.R.A.N - مطالب آذر 1392
منوی اصلی
موضوعات وبلاگ
وصیت شهدا
وصیت شهدا
لینک دوستان
پیوندهای روزانه
نویسندگان
نظرسنجی
به نظر شما کدام کشور قدرت نظامی بیشتری دارد؟
آمار وبلاگ
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • کل بازدیدها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین به روز رسانی :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل مطالب :
درباره

سلام خدمت شما دوستان عزیز امیدوارم که از مطالب وبلاگ خوشتون بیاد در این وبلاگ شما با جدیدترین اخبار نظامی در ایران عزیز و دنیا آشنا می شوید به امید موفقیت روز افزون کشور عزیزمان ایران
Hi dear friends, I hope you like it came from the Blog Posts On this blog you will get the latest news and the world's military, in the hope of increasing success of our country Iran.
جستجو
مطالب پیشین
آرشیو مطالب
لوگوی دوستان
ابزار و قالب وبلاگ
کاربردی
Slide 1 Slide 2

Тu-160 یا قوی سفید
    در سال 1960 میلادی اتحاد جماهیر شوروی با سرعت زیاد در مسابقه تسلیحاتی و استراتژیکی سیستم موشک های بین قاره ای گوی سبقت را از امریکایها پیشه گرفته بود در آن زمان رئیس جمهور وقت اتحاد جماهیرشوروی نیکیتا خروشچف و سران حزب اعتقادی به استراتژی داشتن موشکهای قاره پیما با کلاهک اتمی برای درگیری احتمالی با کشورهای عضو ناتو بودن و از دید آنها لزوم داشتن استراتژی  اسکادرانهای هواپیماهای بمب افکن قاره پیما در رده دوم بود چون موشکهای قاره پیما اتحاد جماهیر شوروی به آسانی می توانستند از خطوط پدافند هوایی کشورهای عضو ناتو به راحتی بگذرند و نسبت به هواپیماهای بمب افکن قاره پیمای آن زمان خطر سرنگونی کمتری داشتند و بعد از نابودی هدف نیاز به بازگشت به محل اولیه پرتاب نداشتند.

Тu-160 یا قوی سفید

ولی در همان زمان ارتش امریکا برای عقب نمادن از این مسابقه تسلیحاتی و با دید دیگری سرمایه گذاری کلانی را بر روی طراحی و ساخت هواپیمای بمب افکن قاره پیمای نمود که زاده آن پرواز اولین نمونه هواپیمای بمب افکن B-1 در سال 1975 میلادی بود............

1- شهید ستاری نقل میکرد : در سفری که به پاکستان داشتم با فرمانده نیروی هوایی این کشور ملاقات داشتم و سپس با وی به دیدار غلام اسحاق خان رییس جمهور ان کشور رفتیم. وی کتابی را به من هدیه داد که اسامی و عملیات و رشادت ها و خاطرات خلبانان این کشور را در جنگ 17 روزه با هندوستان به تصویر کشیده بود.با خودم گفتم خلبانان ما کمتر از اینها بودند؟ هشت سال از جان گذشتند و کسی یادشان نکرد؟
2- در سفری که خودم به کشور عراق داشتم در شهر بغداد در حوالی شهرک صدر در میدان بزرگی لاشه فانتوم شهید دوران را گذاشته بودند و تندیس یک خلبان عراقی پایش را روی آن گذاشته بود !در دیگر میادین شهرک صدر هم تندیس بسیاری از خلبانان این کشور که شهرهای ما را مورد لطف خود قرار داده بودند به چشم میخورد.حسرت خوردم که آنها برای کار ناحق سربازانشان ارزش قادل هستند و ما....
کجا هستند آنانکه دیوارهای صوتی بغداد را میشکستند و امروز کسی آهسته هم درب خانه آنان را نمیزند؟ کجا آرام و بیصدا مشغول شغل دوم یا سوم هستند آنانکه همه شغل آنها در جوانی شده بود تحمل کمر درد ناشی از صندلیهای مارتین بیکر در پرواز بالای وطن؟ کجا هستند آنانکه زنده اند ! و اجاره نشین مردمی هستند که یسحرگاهان در خواب ناز بودند و مستاجرشان بین کوههای عراق در ارتفاع پست در حال انجام ماموریت بود؟ شهدا که جای خود ! یادشان نکردیم. ولی چقدر مارا یاد میکنند !
آیا امروز کسی خبر دارد بزرگانی چون : عطایی، خلیلی، مازندرانی، جاوید نیا، افغانطلوعی، نمکی،فرح آور، عادلی، مسبوق، ابراهیمی، انصارین،باهری،میرعشق الله،هرندی، مهرگانفر،نامور، انصاری، صنعتکار،رستمی، قره باغی، جهانبخش،خسروداد،مردانی،هوشیار و .... کجا هستند و ....
آیا جوانان ما به اندازه امریکاییها خلبان جلیل زندی را میشناسند؟
اگر چند کتاب نوشتیم و چند مستند ساختیم آیا حق مطلب ادا شده است ؟؟؟

منبع : www.irartesh.ir


دوستان گرامی چون خیلی از شما برام تو پیام های شخصی از استخدام سپاه پرسیدین خواستم این قانون استخدام رو به طور کامل بذارم اگه اینو مطالعه کنین دیگه جایی واس شک وشبه نیست ........یا علی...........شرایط استخدام در سپاه پاسداران جمهوری اسلامی‌ایرانسپاه پاسداران جمهوری اسلامی‌ایران جزو ارگانهای مهمی‌میباشد که هر ساله نیروی مورد نیاز خود را از طریق برگزاری آزمون و مصاحبه جذب مینماید.شرکت‌ها و سازمان‌ها و نهاد‌ها و ارگان‌های مهم ایران برای استخدام نیروی مورد نیازشان شرایط و معیار‌های خاص خودشان را دارند که صد البته این معیارها بر طبق شرایط کاری و داخلی و اختصاصی هر شرکت، سازمان، نهاد و ارگان تعیین و رعایت می‌شوند. از این رو ما در “ایران استخدام” برای آگاهی شما کارجویان عزیز می‌کوشیم شرایط عمومی‌ استخدام در شرکت‌ها و سازمان‌ها و نهادها و ارگانهای مطرح ایران را لیست کنیم:شرایط عمومی استخدام‌ماده 16 – شرایط عمومی استخدام کادر ثابت و پیمانی و پرسنل بسیجی ویژه (‌پاسداران افتخاری) به شرح زیر می‌باشد:
‌الف – اعتقاد به مبانی اسلام ناب محمدی (ص)، انقلاب اسلامی و نظام جمهوری اسلامی ایران.
ب – اعتقاد و التزام عملی به ولایت فقیه.
ج – التزام عملی به احکام اسلام و قوانین جمهوری اسلامی و رعایت موازین اخلاق اسلامی.
‌د – عدم عضویت و هواداری از احزاب و گروهها و سازمانهای سیاسی.
ه – نداشتن سابقه عضویت و یا هواداری از احزاب و گروهها و سازمانهای غیر اسلامی. التقاطی، الحادی و غیر قانونی.
‌و – عدم اعتیاد به مواد مخدر و محکومیت به محرومیت از خدمات دولتی.
‌ز – داشتن شرایط تحصیلی و یا تخصصی مورد نیاز.
ح – داشتن سلامت و توانایی جسمی و روانی متناسب با خدمت مورد نیاز.
ط – داشتن حداقل 16 سال سن تمام و حداکثر 40 سال سن.
ی – داشتن حسن شهرت و عدم سوء سابقه.
‌تبصره 1 – استخدام پرسنل کادر ثابت، مشروط به داشتن تابعیت جمهوری اسلامی ایران می‌باشد.
‌تبصره 2 – پرسنل پیمانی و بسیجی ویژه از شرط حداکثر سن و محصلین از حداقل سن تعیین شده مستثنی می‌باشند.
‌تبصره 3 – برای مشاغل کارمندی در شرایط مساوی استخدام، ایثارگران انقلاب اسلامی و جنگ تحمیلی و خانواده درجه یک آنان در اولویت‌می‌باشند.
‌تبصره 4 – استخدام پرسنل مذکور در این ماده منوط به تأیید صلاحیت آنان توسط هیأت مرکزی گزینش است که پس از ارزیابی در طول دوره‌آموزش اولیه صورت می‌گیرد و در صورت لزوم هیأت مرکزی گزینش می‌تواند این اختیار را به هسته‌های گزینش تفویض نماید.
‌ماده 17 – هیأت مرکزی گزینش در سپاه مرکب از فرمانده کل سپاه یا جانشین وی، نماینده ولی فقیه در سپاه یا جانشین وی، رئیس ستاد کل سپاه،‌مسؤول حفاظت اطلاعات سپاه و معاون نیروی انسانی ستاد کل سپاه به عنوان دبیر هیأت و وزیر یا جانشین وی تشکیل می‌گردد و در چارچوب مفاد‌این قانون، وظیفه تعیین سیاستهای گزینش پرسنل سپاه و تدوین دستورالعملهای مورد نیاز و نظارت بر کار هسته‌های گزینش در سپاه را به عهده دارد.
‌تبصره – هسته‌های گزینش در ستاد کل سپاه، نیروها و سازمانهای وابسته، توسط هیأت مرکزی گزینش سپاه، برای گزینش پرسنل تشکیل می‌گردد.
‌ماده 18 – استخدام پرسنل نظامی برای خدمت در کادر ثابت بر اساس یکی از مقاطع تحصیلی پایان دوره‌های راهنمایی، دبیرستان، فوق دیپلم،‌لیسانس، فوق لیسانس ، و دکترا و بالاتر انجام می‌گیرد.
‌ماده 19 – کارمندان به دو صورت زیر استخدام می‌شوند:
‌الف – بر اساس مدارک تحصیلی در یکی از مقاطع پایان دوره‌های دبیرستان فوق دیپلم لیسانس فوق لیسانس دکترا و بالاتر
ب – بر اساس تخصص و مهارت عملی با داشتن حداقل مدرک پایان دوره تکمیلی نهضت سوادآموزی و حداکثر پایان دوره دبیرستان.
‌ماده 20 – سپاه برای مشاغلی که مستلزم بکارگیری زنان باشد آنان را استخدام می‌نماید تغییر محل خدمت زنان باید حتی‌الامکان تابع شرایط‌خدمتی همسران آنان باشد.
‌ماده 21 – سپاه می‌تواند به منظور تأمین نیاز سازمانی خود داوطلبانی را که حداقل دارای مدرک تحصیلی پایان دوره ابتدایی می‌باشند با اخذ تعهد 5‌سال خدمت نظامی و یا 6 سال خدمت کارمندی به صورت پیمانی استخدام نماید. و تمدید مهلت و تجدید قرارداد مجاز نمی‌باشد.
‌تبصره 1 – خدمت پرسنل پیمانی که خدمت دوره ضرورت را انجام نداده‌اند به منزله انجام خدمت دوره ضرورت تلقی می‌گردد و در صورتی که‌قبل از خاتمه تعهد به هر علت از خدمت مستعفی یا بر کنار گردند برابر قانون خدمت وظیفه عمومی با آنان رفتار خواهد شد.
‌تبصره 2 – سپاه می‌تواند پرسنلی را که در حال انجام خدمت دوره ضرورت می‌باشد به صورت پیمانی استخدام نماید.
‌ماده 22 – سپاه می‌تواند در صورت نیاز از پرسنل وظیفه در حین دوره خدمت ضرورت و همچنین پرسنل پیمانی در طول مدت قرارداد و پرسنل‌بسیجی اعم از عادی، فعال یا ویژه که شرایط لازم را دارا هستند برای کادر ثابت استخدام نماید و این قبیل داوطلبان در شرایط مساوی از اولویت‌برخوردارند. آموزش، درجه یا رتبه و ترفیعات آنان تابع مقررات مندرج در این قانون خواهد بود.
‌ماده 23 – سپاه می‌تواند در صورت نیاز با پرسنل بسیجی ویژه که حداقل 18 سال تمام سن داشته باشند، قراردادی انعقاد نماید که خدمت دوره‌ضرورت خود را پس از گذراندن آموزشهای لازم در طول حداکثر 10 سال هر سال به مدت حداقل یک ماه طی نمایند تا بدینوسیله همواره آمادگی رزمی‌برای مأموریتهای مختلف در شرایط ویژه را داشته باشند.
‌تبصره 1 – سپاه در مواقع جنگ و اضطرار این نیروها را احضار نموده و چنانچه بیشتر از مدت یک ماه در هر سال خدمت نمایند به همان اندازه از‌مدت خدمت و آموزش سالهای بعد کسر خواهد شد.
‌تبصره 2 – این دسته از پرسنل پس از گذراندن آموزشهای لازم در بدو خدمت از حقوق اجتماعی افراد منقضی خدمت وظیفه عمومی برای‌استخدام و تحصیل و نظیر آن بر برخوردار می‌باشند، لیکن در صورت قطع یا لغو یا بطلان قرار داد تا انجام کامل خدمت ضرورت، حقوق مزبور از آنها‌سلب می‌شود.
‌تبصره 3 – کلیه نهادها و سازمانها و وزارتخانه‌ها و شرکتهای دولتی و کارفرمایان بخش خصوصی اعم از اشخاص حقیقی یا حقوقی موظفند شغل‌این دسته از افراد را در طول خدمت سالانه آنها در سپاه حفظ نمایند، افراد مزبور در این مدت از دستگاه مربوطه حقوق و مزایا دریافت نخواهند نمود.
‌تبصره 4 – حقوق و مزایای این افراد بعد از آموزشهای لازم بدو خدمت مطابق حقوق و مزایای پرسنل کادر ثابت نظامی هم ردیف خواهد بود.
‌تبصره 5 – آیین‌نامه اجرایی این افراد ماده توسط وزارت و ستاد کل سپاه پس از کسب نظر از سازمان امور اداری و استخدامی کشور تهیه و به‌تصویب هیأت وزیران می‌رسد.
‌ماده 24 – خرید خدمت اشخاص بنا به ضرورت و برای مدت محدود با تشخیص نیروها و سازمانهای استخدام‌کننده به موجب آیین‌نامه موضوع‌ماده 37 قانون ارتش می‌باشد و اصلاحات مورد نیاز آن توسط ستاد کل سپاه با هماهنگی وزارت تهیه و به تصویب هیأت وزیران خواهد رسید.
‌ماده 25 – استخدام اعضای هیأت علمی مؤسسات آموزش عالی سپاه و پرداخت حق‌التدریس به اساتید و مربیان مقاطع دانشگاهی بر اساس‌مقررات استخدامی هیأت علمی دانشگاهها خواهد بود.
‌تبصره – استخدام مربی و پرداخت حق‌التدریس برای آموزشهای پائین‌تر از سطوح دانشگاهی تابع آیین‌نامه موضوع ماده 38 قانون ارتش خواهد‌بود. اصلاحات مورد نیاز توسط ستاد کل سپاه با هماهنگی وزارت دفاع تهیه و به تصویب هیأت وزیران خواهد رسید.
‌ماده 26 – استخدام افراد در سپاه ، بدون نیاز سازمانی و همچنین استخدام و یا تغییر وضع پرسنل جز به یکی از صور مذکور در این قانون مطلقاً‌ممنوع است.
‌بخش سوم – سازمان و طبقه بندی مشاغل
‌ماده 27 – تعداد و ترکیب نیروی انسانی سپاه و همچنین نسبت درجات و رتبه‌های آنان بر مبنای خط مشی، استراتژی و تهدیدات، برابر جداول‌سازمان و تجهیزات مصوب و به نسبتی که به وسیله ستاد کل سپاه تعیین و به تصویب فرماندهی کل خواهد رسید مشخص می‌گردد.
‌تبصره 1 – جداول سازمان نیروی انسانی سپاه و ستاد کل شامل محلهای سازمانی و ضرورت نظامی یا کارمندی یا مشترک بودن شغل و درجات و‌رتبه‌های متناسب برای هر محل سازمانی حسب مورد توسط ستاد کل سپاه و ستاد کل تهیه و به تصویب فرماندهی کل خواهد رسید.
‌تبصره 2 – به منظور جلوگیری از تورم پرسنل کادر ثابت در سپاه و سازمانهای وابسته در جداول سازمانی مشاغل باید به نحوی پیش‌بینی گردد که‌حتی‌الامکان از پرسنل وظیفه پیمانی و بسیجی استفاده شود.
‌ماده 28 – رسته عبارت است از مجموعه رشته‌های شغلی که از نظر تخصص یا نوع آموزش وابستگی و ارتباط نزدیک داشته باشند.
‌ماده 29 – مشاغل سپاه به تناسب احتیاج نیروها و سازمانها از رسته‌های مختلف تشکیل می‌شود. انواع رسته و علائم رسته‌ای و همچنین علائم‌درجات و شکل لباس پرسنل نظامی به موجب دستورالعملهایی خواهد بود که توسط ستاد کل سپاه تهیه و به تصویب فرماندهی کل خواهد رسید.
‌ماده 30 – بکارگیری پرسنل در مشاغل غیر مرتبط با رسته آنان ممنوع بوده و سپاه موظف است به منظور ایجاد انعطاف در اجرای مأموریتهای محوله‌به غیر از رسته اصلی ، رسته رزمی یا پشتیبانی رزمی دیگری برای کلیه پرسنل پیش بینی نماید.
‌تبصره – تغییر رسته پرسنل ممنوع می‌باشد و در موارد لزوم برابر دستورالعملی است که توسط ستاد کل سپاه تهیه و به تصویب فرماندهی کل‌خواهد رسید.
‌ماده 31 – ستاد کل سپاه موظف است حداکثر ظرف مدت یک سال در چارچوب این قانون کلیه مشاغل سپاه را مورد بررسی و تجزیه و تحلیل قرار‌داده و شرح وظایف و شرایط احراز هر شغل را تعیین و پس از تأیید فرماندهی کل سپاه در انتصابات و ترفیعات ملاک عمل قرار دهد.
‌ماده 32 – ستاد کل سپاه موظف است مشاغل مختص کارمندان موضوع بند(ب) ماده 19 این قانون را از نظر پیچیدگی و تخصص به سه گروه (1) ،(2)، و (3) و میزان مهارت در انجام مشاغل هر یک از سه گروه را به سه رده (1) و (2) و (3) طبقه بندی نماید. کمیسیون ارزیابی مهارت در بدو‌استخدام تخصص و مهارت این قبیل کارمندان را مورد ارزیابی قرار داده و گروه و رده آنان را تعیین می‌نماید.
‌ماده 33 – ستاد کل سپاه می‌تواند بنا به دستور فرماندهی کل سپاه برای انجام وظایف پیش‌بینی نشده پستهای موقت را ایجاد نموده و حداکثر ظرف‌مدت یک سال تکلیف آنان را از لحاظ حذف شغل و یا درج آن در جداول سازمان معین نماید.

این نفر بر که با مشخصه اصلی خاکی و آبی بودن جهت حمل سرنشین ساخته شده بود به جهت اضافه شدن قابلیت اینکه به عنوان یک APS توانایی حمل ۱۴ سرباز را به صورت نشسته و جداگانه در محفظه حمل سرنشین خود داشته باشد،مورد اصلاح قرار گرفت.


فوکس به عنوان وسیله نقلیه حمل بار می تواند تا ۳ تن بار را در درون محفظه زرهی خود حمل کند، همچنین توانایی تبدیل شدن به آمبولانس زرهی را نیز داراست.............به گزارش حامیان سپاه قدس به نقل از فارس طی چند سال گذشته و به خصوص پس از دستیابی ایران به توان بالای موشکی در سطح هدف قرار دادن اهداف راهبردی دشمنان نظام جمهوری اسلامی، موازنه نظامی در سطح منطقه دچار چالش‌های چشمگیر و تغییرات بزرگی شد.

از اواخر دهه هفتاد به این سو با عملیاتی شدن موشک‌های نسل دوم ایران همانند موشک‌های خانواده شهاب، موشک سجیل و همچنین توانمندی هدف‌گیری نقطه‌ای اهداف با موشک‌های فاتح و خلیج فارس توان ایران برای تلافی هرگونه حمله ناگهانی به مواضع حساس نظامی و یا هسته‌‌ای به شدت افزایش یافته است.

موشک شهاب


ناوچه ی چند منظوره ی "FREMM" (در فرانسوی "Frégate" و در ایتالیایی "Fregata" ) در کلاس ناوچه های "DCNS" و "Armaris" و "Fincantieri" برای نیروهای دریایی فرانسه و ایتالیا طراحی شده است. این ناوچه در کلاس جدیدی و در تاریخ نوامبر 2012 توسط نیروی دریایی فرانسه راه اندازی شد. از این کلاس در فرانسه با نام "Aquitaine" یاد شده و در ایتالیا به نام کلاس "Bergamini" شناخته شده است. در حال حاضر ایتالیا قصد خرید دو نسخه از این ناوچه با اهداف دفاعی/ هجومی و گونه ی ضد زیردریایی را دارد و کشور فرانسه امیدوار به خرید نوع دارای قابلیت دفاع هوایی می باشد .ضمنا در سال 2008، کشور مراکش نیز سفارش خرید نوع ضد زیردریایی ازاین ناوچه ی پیشرفته را به شرکت سازنده داده است .


سابقه و هدف
در اصل سه نوع اصلی از ناوچه ی "FREMM" توسط شرکت سازنده برای ساخت پیشنهاد شد. نوع ضد زیردریایی "ASW"و نوع دفاعی/ هجومی "GP" و نوع مناسب برای حمله ی زمینی "AVT" که به جای کلاس های موجود در ناوچه های نیروی دریایی فرانسه و ایتالیا ساخته و جایگزین شود،و این طرح موفق به جلب نظر ارتش هر دو کشور شد . در مجموع قرار بود 27 فروند از ناوچه ی "FREMM" ساخته شود که 17 فروند برای فرانسه و 10فروند نیز برای ایتالیا باشد و بعد ها این طرح قابلیت صادرات به کشورهای دیگر را نیز داشته باشد اما با کاهش بودجه و مشکلات مالی این کشورها در پی بحران اقتصادی این تعداد از سفارشات کاهش قابل توجهی پیدا کرد که حتی ادامه ی تولید نوع مناسب برای حمله ی زمینی "AVT" این ناوچه ،لغو شد.
در این بین یک نوع ضد اهداف هوایی ناوچه ی "FREMM" توسط "DCNS" و در پی نیازهای فرانسه برای این نوع از ناوچه ها به نام "FREgates" نیز از سوی سازنده ارائه شد. این مورد نیز با توجه به هزینه ی تولید فوق العاده زیاد هر فروند از این نوع ناوچه ، مانند نوع دیگر آن کنسل شد ، اما این تصمیم هنوز هم عملی نشده است زیرا نیاز سریع برای تعویض ناوچه های دفاع هوایی کلاس "Cassard" با این نوع در نیروی دریایی فرانسه احساس میشود .
از سال 2009، طراحی به نام "FREDA" با ویژگی هایی شامل رادارپر قدرت"HERAKLES" در کشور فرانسه حال ساخت است که این رادار اجازه ی شلیک به سمت هدف در فاصله ی 120 کیلومتری را می دهد و ضمنا سیستم آرایه سونار یدکی نیز بر روی این ناوچه نصب نشده است .طرح ناوچه ی "FREDA" در نمایشگاه "Euronaval 2012" نشان از بوجود آمدن یک مفهوم جدید برای اجرای ماموریت های دفاع موشکی بالستیک و همچنین ضد هوایی داد که این مهم با جایگزینی رادار "HERAKLES" با رادار "تالس فایر 500" به دست آمده است و این ناوچه را بسیار شبیه به نوع امریکایی با نام "AN/SPY-1" می کند.

فرانسه
برنامه اصلی این کشور برای جایگزینی 17 فروند "FREMM" به جای کلاس "D'Estienne d'Orves" و همچنین کلاس "Tourville" و کلاس "Leygues" است . در نوامبر 2005 فرانسه اعلام کرد یک قرارداد به ارزش 3.5 میلیارد یورو برای توسعه و ساخت 8 فروند از این ناوچه و بعدها با اضافه کردن 9 فروند دیگر با مبلغ 2.95 میلیارد یورو را به امضا رسانده ،که برنامه ریزی برای تحویل کل این تعداد "جمعا 17 فروند" تا سال 2016 انجام گرفته است .

ایتالیا
برنامه ریزی نیروی دریایی ایتالیا برای خرید 10 فروند از ناچه ی "FREMM" به تعداد 4 فروند از نوع ضد زیردریایی "ASW" و 6 فروند از نوع دفاعی/ هجومی "GP" با هزینه 5.8 میلیارد یورو بوده است . ناوچه های کلاس "FREMM" جایگزین کلاس "Maestrale" و کلاس "Lupo" در نیروی دریایی ایتالیا خواهند شد . از سال 2013، اولین کمک های مالی دولت ایتالیا برای ساخت 6 فروند ناوچه ی "FREMM" تحت 4 فروند از نوع ضد زیردریایی "ASW" و 2 فروند از نوع دفاعی/ هجومی "GP" تایید شده است.

صادرات
در 24 اکتبر 2007 اعلام شد که کشور سلطنتی مراکش نیز درخواست خرید یک فروند از ناوچه ی"FREMM" را برای جایگزینی با ناوچه ی کلاس "Descubierta" داده است. این قرارداد در تاریخ 18 آوریل 2008 به امضا محمد ششم پادشاه کشور مراکش و طرف فرانسوی رسید و ساخت آن در تابستان سال 2011 آغاز شد و در اوایل سال 2013 به این کشور تحویل شد. در 22 ژانویه 2009 نیروی دریایی یونان اعلام کرد برای 6 فروند از ناوچه ی "FREMM" درخواست سفارش کرده است که با توجه به شدت مشکلات مالی این کشور عملا این قرارداد پیش از بسته شدن لغو شد .در ماه آوریل سال 2013، دولت فرانسه به امید فروش این ناوچه به نیروی دریایی سلطنتی کانادا،این محصول را در نمایشگاه "Halifax" کانادا به نمایش گذاشت.


توانمندی ها و مشخصات ناوچه های هر دو کشور
نام: "FREMM"
نوع: ناوچه
اپراتورها: فرانسه ، ایتالیا ، مراکش
قیمت: 592 میلیون یورو به ازای هر فروند
تاریخ طراحی : سال 2007
ورود به خدمت : سال 2012
تعداد فعال شده : 5 فروند (فرانسه 1، ایتالیا 3 و مراکش 1 )

جابجایی:
در نوع فرانسوی: 6000 تن
در نوع ایتالیایی : 6670 تن

طول:
در نوع فرانسوی: 142 متر (466 فوت)

در نوع ایتالیایی: 144.5 متر (474 فوت)

عرض :
در نوع فرانسوی: 20 متر (66 فوت)
در نوع ایتالیایی: 19.7 متر (65 فوت)

آبخور :
در نوع فرانسوی و ایتالیایی: 5 متر (16 فوت)

سرعت:
در نوع فرانسوی: 27 + گره (50 کیلومتر در ساعت (31 مایل در ساعت)
در نوع ایتالیایی: 29 + گره (55 کیلومتر در ساعت (34 مایل در ساعت)

برد:
در نوع فرانسوی: 11000 کیلومتر (6800 مایل)
در نوع ایتالیایی:12300 کیلومتر (7600 مایل)

خدمه:
در نوع فرانسوی: 145 نفر
در نوع ایتالیایی: 200 نفر

سنسور و سیستم های پردازشی:
در نوع فرانسوی: رادار چند منظوره ی "HERAKLES"
در نوع ایتالیایی: رادار چند منظوره ی "EMPAR"

موشک های ضد هوایی:
در نوع فرانسوی: 16 جایگاه برای 16 × موشک "Aster 15"
در نوع ایتالیایی: 16 جایگاه برای 16 × موشک "Aster 15"

اسلحه:
در نوع فرانسوی: 1 × اسلحه ی "Otobreda" هفتاد و شش میلی متری SR
در نوع ایتالیایی: 2 × اسلحه ی "Otobreda" هفتاد و شش میلی متری SR

موشک های ضد کشتی:
در نوع فرانسوی: 8 × موشک ضد کشتی "MM-40 Exocet" بلوک 3
در نوع ایتالیایی: 8 × موشک ضد کشتی "Teseo Otomat MK-2"

موشک های کروز زمین پایه:
در نوع فرانسوی: 16 جایگاه برای 16 ×موشک کروز دریایی زمین پایه "SCALP"

سلاح ضد زیردریایی:
در نوع فرانسوی:اژدر "MU 90"
در نوع ایتالیایی: اژدر "MU 90" (در نوع GP) و اژدر "Milas" (درنوع ASW)

جایگاه فرود بالگرد :
در نوع فرانسوی: 1 × بالگرد "NH90"

در نوع ایتالیایی: 2 × بالگرد
"NH90" و یا 1 × بالگرد "NH90" به همراه 1 × بالگرد "EH101"


منبع:ارتشی دات کامانهدام هدف به صورت دقیق خواسته اصلی از اجرای یک عملیات بمباران هوایی است. در سال های گذشته برای افزایش اطمینان از این موضوع، با چندین هواپیما به یک هدف حمله می شد که هر یک نیز چندین بمب را رها می کردند اما علاوه بر مصرف مهمات زیاد برای یک هدف، هر چه تعداد هواپیماهای درگیر در یک عملیات بیشتر شود، احتمال اصابت ضربات پدافند دشمن بیشتر شده، آمادگی برای اجرای عملیات های بیشتر در گستره وسیع تر کاهش یافته و عمر عملیاتی ناوگان نیز زودتر به پایان می رسد.

همچنین هزینه انهدام یک هدف نیز بالا خواهد بود چه از نظر مهمات مصرفی و چه پشتیبانی های لازمه از هواپیماهای درگیر در عملیات که شامل موارد حمایت هوایی توسط شکاری ها، سوخت رسان ها و تعمیرات می تواند باشد..............
بسم الله الرحمن الرحیم

با عرض سلام خدمت برادران و خواهران گرامی من هر چی در سایت افسران گشتم به جز بعضی مسایل خیلی کوچک چیزی در مورد جنگ نرمی که آقایون اعلام می کنند ندیدم جز اینکه به راحتی به بزرگان مملکت به راحتی توهین می شود می خواستم بدونم اصلا معنا و مفهوم جنگ نرم را می دونید جنگ نرم همین جنگی هست که ماداریم انجام می دیم وقتی که به یک نفر که هشت سال رییس جمهور ایران بوده ( آقای دکتر محمود احمدی نژاد) این قدر راحت توهین می کنید و بعد به رییس جمهور فعلی ایران ( آقای دکتر حسن روحانی ) و به خیلی های دیگر اشتباه نکنید من هیچوقت منظورم سران فتنه نیست چون حساب اونا کاملا جداست و دشمن تفرقه ی بین ما رو می بینه و خوشحال می شه و از اون ور رهبری ناراحت .  جنگ نرم همین جنگی هست که به جای اینکه زیبایی های  حجاب و  عفاف را نشان دهید در تمام سایت ها عکس های بسیار بدی دیده می شود که فقط باعث ترویج بیشتر می شه از نظرات شما صمیمانه استقبال می کنم

ادامه دارد.................


اگرشما هم فیلم X-Men Origins Wolverine را دیده باشید،متوجه ایده های جنجالی موجود درآن میشوید.

دراین فیلم یک سرباز یابهتر بگوییم سوپر سرباز گرگ نما درآزمایشگاهی متولد میشود که با داشتن استعدادها و توانایی های مختلف،ازآن برای مقاصد خاص استفاده میگردد.

اما این موضوع تنها به فیلم های تخیلی و هالیوودی اختصاص ندارد و با رشد علم و فناوری، هر روز پروژه های سری و خطرناکی درسازمان ها و موسسات نظامی دنیا شکل میگیرد.

بالطبع ایالات متحده با داشتن بیشترین بودجه نظامی درسراسر دنیا،حجم بیشتری از این پروژه ها را به خود اختصاص داده است.

این پروژه ها علاوه بر جنبه های مثبت،برخی از اصول انسانی را نیز زیر پا گذاشته اند.دربعضی ازاین پروژه ها ،آزمایش های خطرناکی روی سربازان و داوطلبان صورت میگیرد که گاه به قیمت جان آنها تمام می شود.

اما این موضوع ارتش ایالات متحده را از انجام تحقیقات بیشتر و یافتن راه ها و تجهیزات نوین برای جنگ های قرن بیست و یکم باز نمی دارد،دراین مطلب به 10 مورد ازاین پروژه ها اشاره میکنیم:


آزمایش سلاح های بیولوژیکی
تقریبا هیچ کدام ازسربازان ارتش ایالات متحده علاقه ای به شرکت دراین آزمایش ها نداشتند و نمی خواستند با ویروس ها و باکتری های کشنده دست و پنجه نرم کنند!

اما یک گروه 2300 نفره از جوانان متعلق به یک فرقه مسیحیت،که به بازگشت حضرت مسیح(ع) اعتقاد دارند و به آنها گروه seventh-Day Adventists میگفتند،آمادگی خودرا برای این امر اعلام کردند.

آنها براساس برخی اعتقادات خود،اعلام کردند آمادگی دارند تا به جای موش آزمایشگاهی،برای آزمایش واکسن های ضد بمب های بیولوژیکی مورد استفاده قراربگیرند.دراین آزمایشها آنها برای روزهای متوالی دچارتب،افت شدید دمای بدن،استخوان دردهای شدیدو...شدند.

اما دراین پروژه که دربین سالهای 1954 تا 1973 بصورت مخفیانه و با نام Operation Whitecoat در مریلند ایالات متحده صورت گرفت،کسی جان خود را ازدست نداد.تابش پلوتونیم
زمانی که ایالات متحده درحال ساخت نخستین بمب اتمی خودبود،دانشمندان سعی داشتند تا از اثرات و خطرات پلوتونیم با خبر شوند.

اولین آزمایش در روز 10 آوریل سال 1945 با تزریق مقداری پلوتونیم به بدن یک قربانی حادثه رانندگی در«تنسی»،صورت پذیرفت.دانشمندان می خواستند بدانند چقدر طول میکشد بدن،این ماده رادیواکتیو را دفع نماید.البته این آزمایش تنها یکی از 400 آزمایش انسانی صورت گرفته دراین مورد بود.

دانشمندان همچنین با تابش پرتوهای رادیواکتیو با دوزهای مختلف به بدن،سعی داشتند اثرات بیولوژیکی این امر را از نزدیک مشاهده کنند.این آزمایش های ظالمانه به کلی سری بودند تا این که درسال 1995 وزارت انرژی ایالات متحده اسناد آن را منتشر نمود.سواری با موشک


پیش از آنکه بشر بتواند به فضا سفرکرده و روی ماه راه برود،سرهنگ جان استپ ،روی زمین،موشک سواری کرد.

دانشمندان ناسا موفق به ساخت سورتمه های جتی شده بودند که گاه سرعت آنها به 400 مایل برساعت(640 کیلومتر برساعت)میرسید.

آزمایش های اولیه که اغلب با استفاده از شامپانزه ها صورت میگرفت،اغلب نتایجی مرگبار داشت و بیشتر آنها دچار صدمه های مغزی می شدند.

اما درسال 1954 سرهنگ«استپ»ازنیروی هوایی ایالات متحده دست به آزمایشی خطرناک زد و با سوارشدن روی یک چنین موشکی،رکورد سرعت 632 مایل بر ساعت را ثبت نمود.وی دراین آزمایشها نیرویی بالغ بر 35 برابر نیروی جاذبه زمین را روی بدن خود تجربه کرد.او که خود از افسران رسته پزشکی نیروی هوایی بود،بطور داوطلبانه 29 بار دراین آزمایشها شرکت کرد و دراین مدت چندین بار دچار بیهوشی،شکستگی دنده و استخوان دست و پاره شدن مویرگهای هردوچشم شد.


چشمانی که درشب نیز میبینند


نیروی دریایی ارتش ایالات متحده در زمان جنگ جهانی دوم درحال کار روی پروژه ای برای افزایش قدرت دید سربازان در عملیات شبانه بود.آنها می خواستند به این وسیله با نشانه گذاری مادون قرمز روی اهداف،بدون جلب توجه به انهدام آنها بپردازند .اما امواج مادون قرمز برای چشمان انسان قابل دیدن نیستند،به همین دلیل دانشمندان به فکر پیداکردن راهی برای حل این مشکل افتادند.آنها می دانستند که ویتامین A یکی از اجزای تشکیل دهنده سلول های حساس به نور درچشم ها هستند و تصمیم گرفتند با تولید نوعی جدید از ویتامین A حساسیت این سلول ها را به نور افزایش دهند.

به همین علت نوعی غذای خاص به افراد داوطلب داده شد و پس از چندماه این افراد می توانستند درشب نیز به دیدن اجسام بپردازند.هرچند موفقیت این پروژه دیری نپایید و با اختراع دوربین های دید درشب،این کاربه فراموشی سپرده شد.

البته ژاپن نیز درهمان دوران روی پروژه ای مشابه کارمیکرد.آنها با تغذیه خلبانان خود با غذایی مخصوص،توانستند قدرت دید شبانه آنها را تا 100 درصد افزایش دهند.!!!داروهای توهم زا

براساس آمارسرشماری ملی سال 2006 درایالات متحده،حدود 35 میلیون نفر ازافراد 12 سال به بالا حداقل یکبار از داروهای توهم زا استفاده کرده اند.

مواد مخدری چون ماری جوآنا،LSD و PCP فقط مورد استفاده افراد معتاد کوچه و خیابان نیستند و محققان نیز به فکراستفاده ازآنها علیه نیروهای دشمن افتاده بودند.

روی گروهی ازداوطلبان ارتش ایالات متحده دربین سالهای 1955 تا 1972 این داروها مورد آزمایش قرار گرفتند و نتیجه آن شد که استفاده ازآنها به عنوان سلاح کارایی چندانی ندارد.با این وجود ارتش اقدام به تولید گلوله های توپ با استفاده از ماده quinclidinyl benzilate نمود.

این ماده درآزمایش های صورت گرفته،باعث به خواب رفتن افراد (و یا حالتی شبیه خواب)برای چند روز میشد.

درسال 1981 آکادمی ملی علوم ایالات متحده اعلام نمود درآزمایش های انجام شده هیچ مورد بیماری برای داوطلبان گزارش نشده است.درسال 2007 بود که دکتر جیمز کچام در کتابی با عنوان«جنگ های شیمیایی:رازهای فراموش شده»به انتشار اسناد و نتایج این تحقیقات پرداخت.


نیروهای ماوراءالطبیعه

شاید اعتباری که مردم برای سایر پزشکان درنظر میگیرند که به اندازه اعتباری که برای روان شناسان درنظر دارند نباشد،اما پنتاگون در بین سالهای 1972 تا 1996 مبلغی بالغ بر 20 میلیون دلار روی طرحهای خاص آنها هزینه کرد

یکی از مهمترین این آزمایش ها ،بررسی نیروهای ماوراءالطبیعه و افرادی بود که از راه دور می توانستند به دیدن اجسام و اتفاقات بپردازند.به این افراد Remote viewer می گفتند.

این افراد می توانستند با تمرکز به دیدن مکانهایی بپردازند که تا به حال به آنجا نرفته اند.اماکنی چون تاسیسات هسته ای و یا پایگاه های نظامی کشورهای خارجی.ازاین اطلاعات سپس استفاده های نظامی میشد.هرچند به دلیل تناقضات به وجود آمد و درنهایت منجر به توقف انجام این گونه پروژه ها ازجمله پروژه های Grill Flame وStar Gate شد.

درسال 2002 نیز CIA اسناد این تحقیقات را از حالت طبقه بندی شده خارج و دراختیار رسانه ها قرار دارد.


سربازان 24 ساعتهشاید خواب را بتوان بزرگترین دشمن یک سرباز به حساب آورد.بسیاری از عملیات درهنگام شب و موقعی که سربازان درخواب به سرمیبرند،صورت میپذیرد.درهمین راستا نیز درارتش کشورهای مختلف از موادی چون آمفتأمین ها برای افزایش سطح هوشیاری سربازان استفاده میشود.

به تازگی نیز ازداروهایی با نام تجاری provigil استفاده میشود که بدون ایجاد بیماری برای افراد،باعث میشود تا آنها بتوانند بطور پشت سرهم تا 40 ساعت بیدار بمانند. با این وجود آژانس تحقیقات پیشرفته دفاعی ایالات متحده(DAPRA) درحال کار روی روشهای جدیدتری برای جلوگیری از خواب سربازان است.یکی از این روشهاTranscranial Magnetic نام دارد که به وسیله تجهیزات الکترومغناطیس صورت میپذیرد.


پرش با سرعت صوت


وقتی دانشمندان نیروی هوایی ارتش ایالات متحده قصد داشتند اثرات سقوط آزاد از ارتفاع زیاد را روی بدن خلبانان مورد بررسی قرار دهند،به سراغ سروان«جوزف کیتینگر»رفتند.

این خلبان که به عنوان مدیر تیم پرش مشغول به فعالیت بود،دردهه 1950 بارها به انجام این آزمایش پرداخت.وی هربار با بالن های مخصوص به ارتفاع چند هزار پایی می رفت و به سقوط آزاد می پرداخت.

او درروز 16 آگوست 1960 دریکی از صحراهای نیومکزیکو به ارتفاع 102 هزار و 800 پایی (حدود 32 کیلومتر)رفت و خود را به پایین انداخت.دراین آزمایش سرعت وی به 614 مایل بر ساعت رسید که با سرعت 761 مایلی صوت تفاوت چندانی ندارد.

دراین ارتفاع وی مجبور به تحمل دمایی در حدود منفی 94 درجه فارنهایت شد.


گاز اعصاب
تهدیدات ناشی ازجنگ های شیمیایی و بیولوژیک وزارت دفاع ایالات متحده را بر آن داشت تا دربین سالهای 1963 تا اوایل دهه 1970 اقدام به انجام پروژه ای با نام Project 112 نماید.

دراین پروژه روی برخی از کشتی های جنگی و صدها نفر از سربازان نیروی دریایی گازهای خطرناکی چون سارین و VX پاشیده شد تا به این وسیله کارایی روشهای پاکسازی و اقدامات ایمنی درپیش گرفته شده مورد بررسی قراربگیرند.

پنتاگون تا سال 2002 حرفی از این پروژه به میان نیاورد تا اینکه درآن سال انجمن بازنشستگان نیروهای مسلح اقدام به بررسی اثرات مخرب این آزمایش ها روی کهنه سربازان پرداخت .

این پروژه تنها یکی از ده ها و یا شاید صدها آزمایش مشابهی بودکه ارتش ایالات متحده درمورد گازهای کشنده از جمله گاز خردل انجام داد.


سوپر سربازها
شاید دست یابی به دانش ساخت سوپر سربازها با توانایی های فوق العاده زیاد طول نکشد.آژانس تحقیقات پیشرفته دفاعی ایالات متحده(DARPA) تحت پروژه ای با نام inner Amor درحال کارکردن روی این امر است.

فرض کنید سربازی تربیت شود که برخی از خصوصیات و توانایی های حیوانات را داشته باشد.توانایی هایی از جمله هماهنگ سازی بدن با شرایط ارتفاعات زیاد همانند غازهایی که تا 34 هزار پا از سطح زمین ارتفاع می گیرند.

دانشمندان حتی درحال بررسی شیرهای دریایی هستند.این شیرهای دریایی به هنگام فرو رفتن دراعماق دریاها،بطور جالبی جریان خون را از اعضای غیرضروری قطع میکنند تا به این ترتیب مصرف اکسیژن کاهش یابد

هدف این پروژه ساخت و تربیت سربازان همه فن حریف و ضد ضربه است!

سربازانی که بتوانند درمقابل بیماری های واگیردار،حملات شیمیایی ،بیولوژیک،رادیواکتیو،شرایط دمایی و ارتفاعی سخت و موقعیتهای طبیعی طاقت فرسا،ازخود استقامت نشان دهند!


منبع

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس از تهیه طرحی توسط نمایندگان به منظور الزام دولت در استفاده از ظرفیت هسته‌ای کشور خبر داد و گفت: بر اساس این طرح دولت ملزم خواهد شد از ظرفیت‌های هسته‌ای کشور در بخش‌های مختلف از جمله، کشاورزی، صنعت، مشکلات زیست‌محیطی و... استفاده کند.
ابوالقاسم جراره در گفتگو با خبرنگار پارلمانی باشگاه خبرنگاران از تهیه و تنظیم طرحی توسط جمعی از نمایندگان در حوزه فعالیت‌های صلح‌آمیز هسته‌ای کشورمان خبر داد و گفت: بر اساس  این طرح نیاز کشور در حوزه هسته‌ای مشخص و دولت ملزم می‌شود ظرفیت‌های بالقوه هسته‌ای کشور را به ظرفیت‌های بالفعل تبدیل کند.
 
وی در ادامه با بیان اینکه بر اساس این طرح، ایران بر اساس نیازهایش غنی‌سازی را انجام خواهد داد، تصریح کرد: در حال حاضر نیاز ما در بحث هسته‌ای در حد نیاز نیروگاه‌ها خلاصه شده و این در حالیست که با توجه به پاک بودن و عدم مشکلات زیست‌محیطی این صنعت، فناوری هسته‌ای باید در حوزه کشاورزی، مباحث زیست محیطی، صنعت کشتیرانی و ... مورد استفاده قرار گیرد.
 
عضو فراکسیون اصولگرایان مجلس ادامه داد: به طور مثال در بحث صنعت کشتیرانی برای اینکه کشتی‌های اقیانوس‌پیمای ما بتوانند مسافت‌های طولانی‌تری را در زمان بیشتری طی کنند نیاز به غنی‌سازی اورانیوم با غنای بالای 65 درصد را دارند، لذا هدف از این طرح این است که دولت ملزم شود که نیازهای کشورمان در حوزه هسته‌ای را مشخص کند تا بر اساس این نیاز‌ها سطح غنی‌سازی تعریف شود.

عضو کمیسیون صنایع و معادن در پایان یادآور شد: این طرح در مراحل مقدماتی و در حال کارشناسی‌های بیشتر است.

انتهای پیام/

این سامانه در کنار توپ مورد نظر با موشکهای سطح به هوای تایپ 90 مسلح شده و بر روی یک کامیون قرار گرفته است. وظیفه این سامانه در نیروی زمینی چین دفاع از اهداف با ارزش در برابر حمله هوا پایه از طرف موشکهای کروز و یا پرنده های با و یا بدون سرنشین است.
به گزارش گروه دفاع و امنیت مشرق ، بحث دفاع در از شناورهای رزمی در برابر تهدید موشک های کروز ، قایق های تندرو ، پرنده های بدون سرنشین و یا هواپیماهای سرنشین دار یکی از مسائلی است که مدتهاست ذهن طراحان نظامی را به خود مشغول کرده است. معرفی موشکهای پدافندی ، استفاده از سامانه های جنگ الکترونیک و یا ایجاد پوشش هوایی در صورت وجود از جمله راه هایی است که برای مقابله با این تهدیدات وجود دارد.

 اما خانواده ای از تسلیحات به عنوان " سامانه های تسلیحاتی فاصله نزدیک " که در زبان انگلیسی به عنوان " Close In Weapons Systems " یا " CIWS " نیز به عنوان لایه نهایی دفاعی این شناورهای معرفی می شوند. سامانه آمریکایی فالانکس یکی از گونه های معروف در این خانواده است که بر روی عمده شناورهای رزمی آمریکایی نصب شده است. اما در این مطلب به دنبال این هستیم تا شما را با گونه های کمتر شناخته شده تر این خانواده تسلیحاتی که از توانایی های بالایی نیز برخوردار هستند آشنا کنیم.

Oerlikon Millennium

نام شرکت سوئیسی "اورلیکن" برای مردم ایران و خصوصا رزمندگان زمان جنگ ، نامی آشنا است. سامانه 35 میلی متری و دو لول ساخت این شرکت در زمان جنگ تحمیلی عملکرد درخشانی از خود به جای گذاشته و در بسیاری از موارد به تنهایی جنگنده های متجاوز بعثی را سرنگون کرد. اما این شرکت سوئیسی در حوزه تسلیحات فاصله نزدیک برای کشتی ها نیز محصولی پیشرفته و مناسب با فضای نبردهای قرن بیست و یکم را معرفی کرده است. سامانه " Millennium " یا هزاره ساخت این شرکت یک توپ 35 میلی متری تک لول است که در درون یک برجک با طراحی با سطح مقطع راداری پایین قرار گرفته است.

شاید بسیاری تصور کنند که یک سامانه تک لول با نرخ آتش 1000 گلوله در دقیقه آنچنان مناسب مقابله با تهدیدات امروزی نباشد. اما باید گفت که این سامانه به دلیل داشتن یک توانایی از بسیاری از رقبای خود برتر است. توپ مورد نظر از گلوله های کالیبر 35 میلی متر در گونه های شدید الانفجار و ضد زره بهره می برد و این گلوله ها هوشمند هستند.توضیحات فرمانده یگان صابرین درباره چگونگی شکل گیری نیروهای ویژه سپاه پس از ۱۲ سال،
سردار مرتضی میریان فرمانده یگان ویژه صابرین درباره چگونگی شکل گیری این واحد گفت که برای تشکیل «نیروی ویژه» متون نیروی ویژه انگلیس ترجمه شد.وقتی قرار باشد یک نیرو ویژه تشکیل شود آموزش هایش هم باید خاص و متناسب با تعریف نیرو باشد. ما در طول دوره یکم و دوم از 300 مربی استفاده کردیم که بخش زیادی از آنها بیرون از سپاه بودند.

در واقع تمام کشور را بسیج کرده و پای کار آوردیم تا امروز و با گذشت نزدیک به 12 سال از تشکیل صابرین، مربیان و متخصصان خودمان را داشته باشیم.

فراخوان دادیم و شرط اولیه هم این بود که داوطلبین نیروی رسمی سپاه باشند. دو ویژگی لازم بود تا وارد مرحله بعدی شوند: اول داوطلب بودن و دوم شهادت طلب بودن.

اولین تستی که گرفتیم این بود که 54 کیلومتر راهپیمایی مداوم و با تجهیزات داشتیم که چند نفر ریزش کردند.

صعودهای بالای 4000 متر ، 300 کیلومتر جنگل نوردی، 500 کیلومتر کویر نوردی و بالای 1200 متر صخره نوردی از دیگر آزمایشهای ما بود.


متون و اطلاعات مربوط به 11 نیروی ویژه در دنیا ترجمه و مطالعه شد. به خصوص نیروی ویژه انگلیس که حدود 400 سال قدمت دارد و تقریبا پایه و الگوی همه نیروهای ویژه در دنیاست.

(در نبرد اخیر شمال غرب کشور) تک تیراندازها نقش تاثیر گذاری داشتند و باید روی آنها حساب ویژهای باز کرد.

در جنگ تحمیلی هم تلفاتی که دشمن با تک تیراندازش از ما میگرفت با تانک نمیگرفت. در این عملیات هم تک تیراندازها با تجارب و تجهیزات خوبی که داشتند تلفات بالایی از دشمن گرفتند.

در حدود سال 80 مسئولین متوجه شدند که پ.ک.ک در حال عضوگیری و نفوذ در ایران هستند. در اوایل دهه 80 پ.ک.ک چهارشاخه را برای ترکیه، عراق ، سوریه و ایران تشکیل داد که شاخه ایرانش" پژاک " نام گرفت.

جوانان روحیه هیجانی دارند و این گروههای مسلح و معاند از این منظر میتوانند جذابیت هایی داشته باشند.

نکته دیگر استفاده از جاذبه های جنسی است چون دختران را هم جذب میکنند. عمده دخترانی که که جذب این گروه میشوند کسانی هستند که با خانواده های خود مشکلاتی دارند و از خانه فرار میکنند.

در ابتدای کار ، اقدامات اولیه از جمله شناسایی و طرح ریزی در منطقه شمال غرب آغاز شد. جاده سازی و مهندسی که شروع شد حساسیت آنها هم زیاد شد و درگیر شدند و مراحمت هایی را برای کار مهندسی آغاز کردند.

بعضا تا 14 مین در یک جاده میگذاشتند که تقریبا تمامی مینهای آنها کشف شد. مثلا ما شروع کردیم به جاده زدن در منطقه بورالان که برای آنها بسیار گران آمد و به شدت با ما درگیر شدند و 10 تا 20 کشته در این قضیه دادند تا جلوگیری کنند و البته موفق هم نشدند و ما کار خودمان را کردیم.

واحدهای ویژه صابرین قابلیت عملیات نفوذ در عمق،
تصرف مواضع از قبل پیش بینی شده با برد 1400 كیلومتر را دارا هستند.


واحدهای ویژه صابرین توانایی اجرای انواع عملیاتی تاكتیكی شامل تازش، سرپل گیری،در عمق مواضع دشمن جهت انهدام سیستم های فرماندهی و كنترل ، دشمن فرضی را دارند و این تنها بخشی از قابلیت های جان بركفان نیروهای ویژه نیروی زمینی سپاه است.

توانایی فردی بكارگیری جنگ افزارهای سبك و سنگین ، ادوات زرهی و توپخانه و انواع موشك اندازها ، پرواز با پرنده ها و هواپیماهای فوق سبك رادار گریز در اجرای ماموریت های ویژه اجرای عملیات در محیط های مختلف عملیاتی مانند كوهستان ، جنگل ، كویر ، دریا و مناطق هور ، قابلیت اجرای رزم نزدیك تن به تن و اجرای عملیات واكنش سریع در عمق بسیار زیاد بدون طرحریزی قبلی و پیش بینی شده و همچنین عملیات هوابرد شبانه از جمله توانمندی های این نیروهاست.

چندی پیش نیز در عملیات شمال غرب، رزمندگان یگان ویژه صابرین با آمادگی معنوی، ایثارگری و شهادت طلبی تلاش زیادی در جهت سرکوب اشرار و پاکسازی مناطق مرزی کردند.بدون تردید یگان ویژه صابرین یکی از زبدهترین یگانها در سطح سپاه است.


[http://www.aparat.com/v/Q0clG]
از زبان سرتیپ خلبان کیومرث حیدریان


مشغول دیدن کانال های تلویزیون عراق شدیم

ساعت 11 صبح بود که به اتفاق چند تن از دوستان از جمله شهیدان یاسینی و دوران به عنوان خلبان آماده نشسته بودیم و شروع به گرفتن تلویزیون عراق کردیم. تصویر صدام را دیدیم که در یک مصاحبه مطبوعاتی سخن می گفت. یکی از خبرنگاران خارجی از او سوال کرد:
- آقای رئیس جمهور، با توجه به این که خلبانان ایرانی به گونه ای نه چندان مشکل بیشتر نقاط خاک عراق را مورد حمله قرار می دهند، شما چگونه از منابع اقتصادی خود از جمله نیروگاه های برق دفاع می کنید؟
صدام که از طریق مترجم عرب زبان خود متوجه این سوال شد زیاد خوشش نیامد. چهره اش خشمگین شد و مطالبی را به عربی گفت که مترجمش این گونه آن را ترجمه کرد :
- ما به یاری کشورهای دوست و حامی خود به تازگی چنان دژمستحکمی از پدافند هوایی در اطراف شهرها و منابع اقتصادی خود از جمله نیروگاه های برق برپا کرده ایم که فرمانده پدافند ما اعلام کرده چنانچه هر خلبانی بتواند با موفقیت به شعاع 50 مایلی رینگ های پدافندی این نیروگاه ها برسد، حقوق یک سال خود را به عنوان جایزه به او خواهد داد.

به پیشنهاد یاسینی آماده حمله شدیم

در حین مصاحبه، به چهره رضا یاسینی و عباس دوران نگاه می کردم. برق غیرت را در چشمان این عزیزان دیدم. لحظه پس از پایان مصاحبه علیرضا یاسینی رو به عباس دوران گفت:
- عباس حاضری بریم روی صدام رو کم کنیم؟
که عباس پاسخ داد:
- یاعلی بریم.
من هم با آنها راهی شدم. بلافاصله مجوز را از معاونت عملیات پایگاه گرفتیم و عباس دوران به عنوان لیدر انتخاب شد و شروع به تشریح پرواز نمود. بلافاصله بعد از پایان بریفینگ به اتاق تجهیزات رفته و با تحویل گرفتن تجهیزات دو فروند فانتوم مسلح آماده پرواز شدیم. با کسب اجازه از برج مراقبت به پرواز درآمدیم. هدف نیروگاه برق بصره بود. با ارتفاع کم و سرعت بالا از مرز گذشته و وارد خاک عراق شدیم.


هدف را به شدت بمباران کردیم

در فاصله چندین مایلی از نیروگاه، پدافندها شروع به شلیک کردند. انواع توپ های ضدهوایی به سمت ما شلیک می کردند و از هر طرف موشکی به سمت مان می آمد. دوران و یاسینی با مهارت تمام این موانع را یکی پس دیگری پشت سر گذاشتند.
ساعت 5/1 بعدازظهر روی هدف رسیدیم و با رسیدن به هدف در ارتفاع پایین آن را بمباران کردیم و با گردش های بجا، ضمن کوبیدن کامل هدف به سمت مرز حرکت کردیم. هواپیما که سبک تر هم شده بود، به سرعت به سمت مرز می آمدیم. خساراتی که به آن جا زده بودیم، به حدی بود که می خواستند هر طور شده ما را بزنند که با مهارت خلبانان موفق نشدند و توانستیم سالم به زمین بشینیم.

جایزه خلبانان ایرانی را بدهید!

غروب همان روز خبرنگار رادیو بی بی سی اعلام کرد:
- من امروز با آقای صدام حسین رئیس جمهور عراق، مصاحبه داشتم و ایشان با اطمینان خاطر از دفاع قدرتمند هوایی خود در راه محافظت از نیروگاه ها، تاسیسات و دیگر منابع اقتصادی عراق در برابر حملات و تهاجم خلبانان ایرانی سخن می گفت. ولی من هنوز مصاحبه او را تنظیم نکرده بودم که نیروی هوایی ایران نیروگاه بصره را منهدم کرد. اینک جنوب عراق در خاموشی فرو رفته و چراغ قوه در بازارهای عراق بسیار نایاب و گران شده است چون با توجه به خسارات وارد به نیروگاه، تا چند روز آینده برق وصل نخواهد شد.
سپس این خبرنگار با لبخندی تمسخر آمیز گفت:
- البته هنوز فرصتی پیش نیامده که من از صدام حسین سوال کنم چگونه جایزه خلبانان ایرانی را تحویل خواهند داد.

فرمانده جبهه داخلی ارتش رژیم صهیونیستی با بیان اینکه جنگ آینده با حزب‌الله جنگی سریع و ناگهانی خواهد بود نسبت به قدرت موشک‌های حزب‌الله هشدار داده و اعلام کرد که این موشک‌ها قادرند همه چیز را در اسرائیل نابود کنند.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از پایگاه خبری عربی پرس، اییال ایزنبرگ، فرمانده جبهه داخلی ارتش رژیم صهیونیستی ضمن هشدار نسبت به توان موشکی حز‌ب‌الله لبنان گفت:
در صورتی که هرگونه جنگی در آینده با حزب‌الله آغاز شود این جنگ جنگی ناگهانی و سریع خواهد بود لذا باید برای آمادگی جهت رویارویی با این جنگ تلاش کنیم.

وی گفت: جنگ آینده با حزب‌الله با پرتاب موشک به سمت جبهه داخلی ارتش اسرائیل آغاز خواهد شد و این پرتاب موشک تا آخرین روز جنگ ادامه دارد.

ایزنبرگ در این سخنان که در شمال فلسطین اشغالی ایراد کرد گفت: باید در عرصه‌های آمادگی برای هرگونه جنگ احتمالی و گسترش سیستم‌های هشدار موشکی بیشترین سرمایه‌گذاری‌ها شود و به اسرائیلی‌ها آموزش داده شود که چطور در حالت فوق‌العاده باید عمل کنند و از سیستم‌های هشداردهنده‌ای استفاده شود که به اسرائیل امکان دفاع از جبهه داخلی ارتش به بهترین شکل ممکن را می‌دهد.

این مسئول اسرائیلی با بیان اینکه تمام مناطق اراضی اشغالی هدف موشک‌های حزب‌الله قرار دارند و هیچ یک از این مناطق از تهدید این موشک‌ها در امان نیستند، تاکید کرد: موشک‌های حزب‌الله قادرند همه چیز را در اراضی اشغالی نابود کنند.

از سوی دیگر، یعقوب عمیدرور، مشاور امنیت ملی اسرائیل نسبت به تحولات ناگهانی میان حزب‌الله و اسرائیل هشدار داده و گفت: به رغم تمامی آمادگی‌ها برای ورود به جنگ جدید اسرائیل نقاط ضعف زیادی در زمینه نظامی دارد که حزب‌الله می‌تواند از آنها سوء استفاده کند. به ویژه اینکه پس از ترورهای صورت گرفته حزب‌الله احساس می‌کند باید واکنشی به این مساله نشان دهد و می‌تواند از یکی از نقاط ضعف اسرائیل استفاده کند.

سخنگوی ارتش اسرائیل نیز پیشتر اعلام کرده بود که هرگونه جنگ احتمالی با حزب‌الله نسبت به جنگ‌های قبلی خونین‌تر و کوبنده‌تر خواهد بود.

وی گفت: جنبش حماس در جنگ اخیر با نوار غزه 1500 موشک از غزه ظرف هشت روز به اسرائیل شلیک کرد اما حزب‌الله قادر است که دو برابر این تعداد را تنها در یک روز شلیک کند و حتی قادر است که ما را به مدت یک ماه کامل زیر آتش جنگ نگاه دارد.


منبع: ایسنا
1392/09/23

سه چیز را با احتیاط بردار : قدم, قلم, قسم
سه چیز را پاک نگهدار: جسم, لباس, خیال
از سه چیز خود را نگهدار: افسوس, فریاد, نفرین کردن
سه چیز را بکار بگیر: عقل, همت, صبر
اما سه چیز را آلوده نکن : قلب, زبان, چشم
سه چیز را هیچگاه و هیچوقت فراموش نکن: خدا, مرگ, دوست خوبتعداد صفحات : 8

 | 1 |  2 |  3 |  4 |  5 |  6 |  7 |  ... |